SOMETHINGSKI

Miło mi! Tu Somethingski, Niko Somethingski. Robię muzykę, a to jest moja historia.

zeskroluj w dół

SOMETHINGSKI TRIO to nowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie.

W 2020 roku nagrał pierwszą płytę zatytułowaną THINGS, a początkiem 2021 płyta ujrzała światło dzienne. Piosenka z tej płyty o tytule „Na Dolinach” w przeciągu tygodnia zawędrowała na pierwsze miejsce w Podkarpackiej Liście Przebojów. Płyta to dziesięć utworów w bardzo zróżnicowanej stylistyce od folku po rock przez dancingowe przeboje nawiązujące do lat 70 polskiej muzyki rozrywkowej.
W 2022 wspólnie z Darią Kosiek – wielokrotnie nagradzaną wokalistką folkową – została wydana płyta o nazwie „PUSZCZA„, która jest inspirowana kulturą lasowiacką. Kolejny long play jest zapowiedziany na wiosnę 2023 i to wydawnictwo promują już dwa single „Holy, Holy” oraz „Od Północy Do Południa” – piosenka która kilkunaście tygodni gościła na PSP Radia Rzeszów.

Do tej pory zespół wystąpił w kilku krajach europejskich (m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Słowacja, Francja, Luxembourg) i zagrał na renomowanych festiwalach (m.in. Muddy Roots Festival 2022, Roots in Het Park 2022, Jarmark Garncarski 2022, Leśny Hippie Festival 2022) oraz w jednych z lepszych klubów (m.in. MEZZ Breda, NL; Patronaat Harlem, NL; De Kaai w Nijmegen, NL; What’s Cookin’ w Londynie, UK)

Występy na żywo to trio wyposażone w banjo, perkusje, kontrabas, skrzypce i kilka innych instrumentów. Energetyczne utwory przeplecione humorystycznymi zapowiedziami oraz wolniejszymi kompozycjami zapewnią wspaniały czas podczas występów Somethingski Trio

 

DYSKOGRAFIA:

  • Somethingski – Things (2021) 
  • Somethingski Trio & Daria Kosiek – PUSZCZA (2022)
something.ski
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro